Sylwetki szkoleniowców

SYLWETKI NASZYCH SZKOLENIOWCÓW I TRENERÓW
 
Tatiana Hapek - absolwentka administracji i politologii. Ukończone szkolenia m.in. w zakresie: przygotowania projektów i wniosków o dofinansowanie; zarządzania projektem; zarządzania ryzykiem w projekcie; systemów zarządzania jakością zgodnych z normą ISO 9001:2000 (certyfikat auditora wewnętrznego SZJ); polityki równościowej; funkcjonowania organizacji pozarządowych; praktyka w zakładaniu spółdzielni socjalnych.
Przemysław Piechocki – ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Komunikacji w Poznaniu, absolwent Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarządzanie Gospodarką Społeczną. W przeszłości prywatny przedsiębiorca, obecnie Prezes Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w Poznaniu, utworzonego w celu wspierania oddolnych inicjatyw gospodarczych w postaci spółdzielni socjalnych i przedsiębiorstw społecznych. Brał czynny udział w podkomisjach sejmowych pracujących nad ustawą o spółdzielniach socjalnych. Kierownik Wielkopolskiego Ośrodka Wspierania Spółdzielczości Socjalnej.
Doświadczenie trenerskie: prowadzenie szkoleń, zajęć warsztatowych w zakresie przedsiębiorczości, prowadzenia działalności gospodarczej, zakładania, funkcjonowania i finansowania spółdzielni socjalnych w ramach obowiązków zawodowych w Fundacji Barka i Stowarzyszeniu Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz na zlecenie podmiotów zewnętrznych m.in. Caritas w Gdańsku, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni. Uniwersytet Warszawski Dyplomy i certyfikaty: szkolenie PMI ( zarządzanie projektami).
Izabela Tokarska - absolwentka Akademii Ekonomicznej i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Prowadzi od 2,5 lat firmę pod nazwą Europejska Grupa Doradców. EGD zajmuje się organizacją i przeprowadzaniem szkoleń, warsztatów i programów panelowych w bardzo szerokim zakresie: począwszy od szkoleń dotyczących możliwości finansowania projektów z różnych źródeł, przez szkolenia z zakresu marketingu, finansów a skończywszy na szkoleniach miękkich. EDG dodatkowo doradza w zakresie wykorzystywania dostępnych funduszy (m.in. unijnych, norweskich, rządowych...) oraz realizuje zarządzanie projektami.
Izabela Tokarska posiada kilkuletnie doświadczenie trenerskie z zakresu:
zarządzania, marketingu, finansowania projektów, zarządzania projektami i sprzedaży.
Jako trener współpracowała m.in. z takimi organizacjami i firmami jak: Wielkopolska Izba Rolnicza, ATC S.C. z Gostynia, Wielkopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy, ABC Poland Sp. z o.o., Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu, Fundacja Wspierania Polskiego Rolnictwa, Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe, Fundacja SIC!, Wielkopolska Rada Koordynacyjna, Powiatowa Rada Zatrudnienie
Gostyń. W zakresie doradztwa dotyczącego pisania projektów EGD współpracowało ze Stowarzyszeniem Regionalne Centrum Wolontariatu, Fundacją Pomocy Samotnej Matce „Pro-Vita”, firmą Inga International Sp. z o.o., Eurosoft Poznań Sp. z o.o., Alien Sp. z o.o., Agrobex Sp. z o.o., MM Brown Polska Sp. z o.o., Adboard Sp. z o.o.
i wieloma innymi.
Katarzyna Sławińska-Oleszek - doradca zawodu, pracowniczka merytoryczna w Pozarządowym Ośrodku Kariery. Absolwentka studiów podyplomowych ,,Doradca-Trener-Konsultant" Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, studentka Akademii Ekonomicznej na kierunku ,,Nowoczesne Zarządzanie Kadrami". Doświadczona trenerka i superwizorka wideotreningu komunikacji. Pracuje warsztatowo, metodami aktywnymi.
Arkadiusz Dymalski – absolwent psychologii na Uniwersytecie wrocławskim; od 2007 roku trener firmy Gecco, w latach 2005-2007 doradca ds. rozwoju kadr i talent manager w Kredyt Banku; praca w instytucie Promocji Kadr na stanowisku konsultanata ds. Rekrutacji; współpraca z Agencją Impresaryjno-Reklamową IST na stanowisku pracownik kreatywny.Audytor wewnętrzny i pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001:2000) Metodologia opracowywania i wdrażania Indywidualnych Planów Działania Zawodowego dla bezrobotnej młodzieży” w ramach projektu PHARE 2001: „Poprawa standardów jakości usług rynku pracy – Promocja Zatrudnienia i Rozwój
Zasobów Ludzkich”
Martyna Markiewicz (ur. 1983), całe życie związana z Wielkopolską (Szamocin, Turek, Poznań), studiowała Europeistykę na UAM. Wielokrotnie współpracowała z Ochotniczymi Hufcami Pracy przy realizacji różnych projektów. Od kilku lat zafascynowana tematyką trzeciego sektora oraz praw człowieka. Działa w Amnesty International jako trenerka (prowadzi warsztaty z zakresu praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji,sprawiedliwego handlu etc). W stowarzyszeniu pracuje od września 2007, koordynuje wszelkiego rodzaju warsztaty,projekt „Wolontariat z MOPR”, dba też o kontakty zagraniczne i żeńskie „końcówki”, mimo że nie jest radykalną feministką:)
Jacek Janicki - ekspert ds. rozwoju osobistego, doradca zawodowy. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, specj. doradztwo psychospołeczne. Prezes Fundacji Aktywności Lokalnej. Doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć z zakresu rozwoju kariery, opracowywania ścieżki rozwoju i współpracy w grupie dla młodzieży i dorosłych. Uprawnienia do prowadzenia testów i analiz predyspozycji zawodowych i osobowościowych, m.in. metodą Achtnich'a z wykorzystywaniem oprogramowania komputerowego, badanie motywacji, badanie roli w zespole, badanie asertywności. Doświadczenie w świadczeniu usług doradztwa zawodowego i personalnego (grupowego i indywidualnego) dla młodzieży i dorosłych, w tym osób niepełnosprawnych o orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, przykładowe zagadnienia: komunikacja interpersonalna, mowa ciała, radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie z konfliktami, asertywność, umiejętności negocjacji, rola w zespole, autoprezentacja, rozmowa kwalifikacyjna, przygotowywanie CV.
Certyfikat koordynatora pracy wolontariuszy wydany przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu. Akredytacja Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na doradztwo zawodowe dla młodzieży.
Ważniejsze projekty: Doradztwo zawodowe dla młodzieży w ramach projektu "Miejsca pracy w sektorze kultury", w tym dla osób niepełnosprawnych - finansowanie Phare 2003 "Rozwój Zasobów Ludzkich", realizacja WYG International IMC Polska -- Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (Poznań, 2006). Roczne doradztwo zawodowe - indywidualne i grupowe (warsztaty) - dla osób o orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności w ramach Projektu "Chcę, mogę pracować. Wejście osób niepełnosprawnych na otwarty rynek pracy" finansowanego w ramach Działanie 1.4 SPO Rozwój Zasobów Ludzkich (2006-2007). Prowadzenie zajęć oraz doradztwo zawodowe dla młodzieży z zakresu planowania własnego rozwoju w ramach projektu "Młodzieżowa Akademia Liderów Lokalnych" finansowanego z Rządowego Programu -- Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (2006). Ponadto twórca muzyki elektronicznej, m.in. grupy Lhama Temple, Ventylator, realizacja ścieżki dźwiękowej do filmu "Że życie ma sens", muzyka na potrzeby spotów radiowych i tv.